Mi is tulajdonképpen az ipari automatizálás?
Az ipari automatizálás olyan folyamat, amely során az emberi kézzel elvégezhető feladatokat részben vagy egészében automatizáljuk a rendelkezésre álló technológiák felhasználásával. Ez nem csak a robotokra korlátozódik, hanem bármilyen gépi rendszerre, amely képes előre meghatározott feladatokat önállóan elvégezni.
Melyek az ipari automatizálás legfőbb előnyei?
- Termelékenység növelése
- Nagyobb versenyelőny
- Minőségjavulás
- Környezettudatosság
- Költségoptimalizálás
- Humánerőforrást igénylő repetitív folyamatok csökkentése
- Foglalkoztatási kockázatok csökkentése
- Munkakörülmények javítása
Az ipar mely területén lehet automatizálni?
Szinte már lehetetlen olyan iparágat találni, amelyben ne lehetne automatizálni gyártási folyamatot. Egyértelmű jelek utalnak arra, hogy a jövő munkaerőpiaca a teljes automatizálás irányába halad, ahol az automatizálás a mesterséges intelligenciával is összekapcsolódik.
Kiemelt ügyfelek, referenciák
Az ipari automatizálás folyamata
Az automatizálási megoldások minden esetben egyediek, kialakításuk több tényezőtől függ, ezért sem léteznek kész sablonok. Cégünk szakterülete az adott gyártási folyamat megismerését követően a legoptimálisabb automatizálási rendszer megvalósítása, melynek lépései:
1. Felmérés és tervezés
A technológiai folyamat és a megrendelői igények ismeretében elvégezzük a szükséges számításokat, méretezéseket, kiválasztjuk a villamos és pneumatikus eszközöket. EPLAN célszoftverrel elkészítjük a szabvány szerinti villamos és pneumatikus tervdokumentációkat magyar vagy angol nyelven. Tervezői gyakorlatunk az alábbi speciális tervezési területekre is kiterjed:
- Ipari biztonságtechnika,
- robbanásbiztonság-technika,
- légtérelemzés.
2. Ipari szoftverfejlesztés
A tervezés során támogatást nyújtunk a vezérlők kiválasztásában. A megrendelővel folytatott egyeztetés eredményeként elkészül a HMI (OP, SCADA) szoftverek specifikációja (SDS). A végfelhasználó a HMI-n keresztül üzemelteti a berendezést, ezért fontos, hogy találkozzanak az elképzelések. A specifikációk jóváhagyását követően kezdődik a szoftverek (HMI, PLC, DCS) kódolása.
3. Villamos és pneumatikus vezérlő szekrények gyártása
Villamos tervek véglegesítése és az eszközök beszerzését követően megindulhat a villamos szekrények előszerelése. Az egyedi automatizálási szekrények budapesti telephelyünkön történő gyártását a projektmérnökök folyamatosan felügyelik, az elkészült szekrényeket teszteljük (FAT), és CE minősítéssel is ellátjuk.
4. Terep kivitelezés, beüzemelés
Az általunk gyártott villamos és pneumatikus szekrényeket a felhasználási helyükre szállítjuk. Elvégezzük a terepi kábelezéseket, villamos bekötéseket. A rendszert felélesztjük, teszteljük (SAT/SIT) és beüzemelt állapotban adjuk át a megrendelőnek tesztüzemre. Az általunk üzembe helyezett szekrényekre a garanciális időn túl, igény esetén hosszú távú támogatást is nyújtunk. (Karbantartás, javítás, cserealkatrész biztosítása.)
Akik segítenek az ipari automatizálásban
Ferenc a cégünk egyik alapítója és ügyvezetője, a BME villamosmérnöki karán szerzett diplomát. Az évek során értékes tudást szerzett villamos tervezés, ipari biztonságtechnika és a robbanásbiztonságtechnika területein, melyet átfogó szabványismeret tesz teljessé. Fontosnak tartja, hogy a munkája megfeleljen a legmagasabb szakmai elvárásoknak, figyelmet fordít a részletekre, és a projektek sikeres befejezésére.
Lajos, cégünk egyik alapítója és ügyvezetője, a BME villamosmérnöki karán végzett. Fő szakterülete szoftverfejlesztés, azonban a mérnöki kamarán nyilvántartott jogosultságai igazolják, hogy a villamos tervezés sem áll messze tőle. Az innováció jelentős szerepet tölt be az életében, és folyamatosan törekszik a fejlődésre. Fontosnak tartja a barátságos légkört, a jó kapcsolatok kiépítését, amelyek segítik őt a munkájában, és amelyek a cég sikerének egyik alapkövei.
Péter, a BME-n végzett villamosmérnökként, a cégünk egyik alapítója és ügyvezetője. Szakmai irányvonala a vezérlő- és gyártástámogató szoftverek tervezése, funkcionális és architekturális szinten. Gyakorlattal rendelkezik nagyobb beruházások előkészítésében és kivitelezésében, amit közgazdász végzettsége is segít. Fontosnak tartja a cég tevékenysége során a fenntarthatóságot és a megújuló energiaforrások használatát.
Ferenc 2015 óta a kivitelezési osztály vezetője. Mesterképesítéssel rendelkező technikusként, aki tudását folyamatosan bővíti szakmai képzéseken, kiválóan alkalmas erre a munkakörre. Nagyon büszke a precízen és magas színvonalon végzett munkájára, melyhez a csapata is hozzájárul. Tapasztalata és képességei garantálják, hogy minden projekt, melyben részt vesz, a lehető legjobban valósuljon meg.
Péter 2015-ben kezdte pályafutását cégünknél, végzettségét tekintve gépészmérnök. Az elmúlt évek során bebizonyította, hogy kiemelkedő tehetséggel rendelkezik a projektvezetés terén. Szakértelmét sikeresen ötvözte az ipari automatizáláshoz szükséges villamos tudással, munkái során a közös gondolkodásra helyezi a hangsúlyt. Ezek kombinációja teszi őt kiemelt projektvezetővé cégünknél, ahol számos sikerrel zárt projekt fűződik a nevéhez.
Richárd 2017 óta része a csapatnak. Villamosmérnöki végzettségének köszönhetően rendelkezik a szükséges tudással a sikeres projektek lebonyolításához. Fontos számára a rendszerszemlélet, ami segíti őt abban, hogy minden részletre kiterjedően tervezze és valósítsa meg projektjeit. Jó kommunikációs képessége révén kiválóan tudja irányítani csapatát, folyamatosan törekszik a tökéletes együttműködésre.
Martin 2017-ben kezdett cégünknél, ma már szoftverfejlesztő osztályunk vezetője. Mechatronikai mérnök és közgazdász végzettségének köszönhetően széleskörű szakmai ismeretekkel rendelkezik, melyet folyamatos fejlődésre való törekvése is erősít. Kiváló csapatjátékosként, elhivatott szemléletmódja és kreatív megoldásokban vetett hite biztosítja, hogy projektjeit a lehető legjobban valósítsa meg.
Az együttműködés folyamata
Felmérés, ajánlatadás
Az egyeztetést követően felmérjük a helyszínt, kidolgozzuk az ajánlatot, melyet gyakran konzultációk során finomítunk.
Tervezés, gyártás
Megismerjük a gyártási folyamatot, melyet a villamos tervezés, szoftverfejlesztés majd a vezérlő
szekrények gyártása követ.
Helyszíni beüzemelés
Leszállítjuk az előszerelt szekrényeket. A helyszíni szerelést és funkcionális teszteket követően elindítjuk a próbaüzemet.
Gyakori kérdések
E-mail-es vagy telefonos megkeresést követően kollégáink felkeresik Önt időpont egyeztetés végett. Először szóban (telefonon vagy online) nagy vonalakban átbeszéljük a feladatot, ezt követi egy helyszíni felmérés, végül az ajánlatadás.
Az ajánlatadás, valamint az ajánlatadáshoz kapcsolódó konzultáció és magyarországi felmérés díjtalan.
Cégünk fő profilja az ipari automatizálás (villamos) vezérlési oldala, azonban szorosan együttműködünk olyan gépész partnercégekkel, akikkel közösen vállalunk generálkivitelezést is.
Erre nem lehet egyértelműen nemmel felelni, mert nagyon gyakran a megfelelő műszerezéssel lehet automatizálni a már meglévő gyártósorokat, ezért ilyen esetekben ajánlatadás előtt elengedhetetlen a helyszíni felmérés.
Munkáink során nagyon gyakran találkozunk egyedi technológiával vagy know how-al. Ilyen esetekben a megrendelővel szigorú feltételeket tartalmazó titoktartási szerződést kötünk.
Magyarországon a szabványok – néhány, jogszabály által történő hivatkozástól eltekintve – önkéntes használaton alapszanak. Azonban, ha egy gyártó – köztük mi is – magára nézve kötelező érvényűnek tekinti a vonatkozó szabványokat, az garancia arra, hogy a termékei megfelelő minőségűek.
Kérjen ajánlatot most!
Amennyiben valamelyik szolgáltatásunk felkeltette érdeklődését, kérjen tőlünk árajánlatot! Így többet megtudhat a szolgáltatásaink részleteiről és arról, miben tudunk segíteni Önnek.